187 rocznica bitwy pod Iganiami.

 

 10 kwietnia zapraszamy na obchody 187 rocznicy bitwy pod Iganiami. Główne uroczystości przy pomniku od godz. 12.00. Wcześniej o godz. 10.00 w Zespole Oświatowym w Nowych Iganiach świętujemy dzień patrona – gen. Ignacego Prądzyńskiego. Podczas uroczystości w szkole można będzie zobaczyć wystawę pamiątek związanych z gen. Prądzyńskim, bitwą, Powstaniem Listopadowym i Iganiami, którą przygotuje nasze Stowarzyszenie.

Ognisko i kulig 2018

Serdecznie zapraszamy w tą sobotę, czyli 3 marca,  od godziny 15.00 na ognisko z kuligiem.

Miejsce – to co zwykle (skęcamy za Iganiami przy krzyżu w prawo w kierunku Łysaków)

Zapewniamy – sanie z napędem, ognisko, kijki do pieczenia kiełbasek, miłą atmosferę.

Prowianty każdy organizuje we własnym zakresie.

Do zobaczenia.

Czwarta wycieczka autokarowa

W przepiękną, słoneczną niedzielę 2 października tuż po godzinie 7 rano wyruszyliśmy na wycieczkę autokarową. Pierwszym punktem programu była Stadnina Koni Arabskich w Janowie Podlaskim. Podczas
godzinnego spaceru w towarzystwie Pana Artura Bieńkowskiego dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek związanych z prowadzeniem stadniny. Następnie udaliśmy się do Zamku Biskupów w Janowie Podlaskim.
Dzięki uprzejmości pracowników tego przepięknie odrestaurowanego obiektu mogliśmy podziwiać wnętrza oraz otoczenie zamku. Paniom najbardziej spodobały się pomieszczenia i oferta SPA. Po krótkiej
przerwie w centrum Janowa udaliśmy się do Uroczyska Zaborek. Właściciel kompleksu zabytkowych obiektów architektury drewnianej Pan Arek Okoń oprowadził nas po swej posiadłości ubarwiając zwiedzanie
swymi opowieściami. Z Zaborka udaliśmy się do Konstantynowa, gdzie zobaczyliśmy park oraz pałac Zyberk – Platerów. Dziękujemy Pani Dorocie Andruszkiewicz za ciekawą opowieść i pokazanie nam wnętrza
obiektu.Kolejnym punktem programu była Święta Góra Grabarka, miejsce kultu religijnego wyznawców prawosławia. Wycieczkę zakończyliśmy w Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie. Zwiedziliśmy ekspozycję w
towarzystwie przemiłych pracowników muzeum a następnie w parku przy dworze zakończyliśmy wycieczkę biesiadą przy ognisku.

fot. Tomasz Nasiłowski

Piąty rajd rowerowy

Zapraszamy na piąty już rajd rowerowy organizowany przez nasze Stowarzyszenie. Tym razem pojedziemy do Domanic, gdzie oddamy cześć walczącym w bitwie 10 kwietnia 1831 roku w tej właśnie
miejscowości. Szczegółowy program i informacje dodatkowe na plakacie.